MR KRIME

Mr Krime

Jako didżej i producent jest obecny na scenie już od połowy lat 90., jest pionierem polskiego turntablismu. I dwukrotnym mistrzem Europy Wschodniej (2001, 2002) w konkursie Vestax Extravaganza. Zwyciężył także w pierwszych mistrzostwach Polski ITF (Międzynarodowej Federacji Turntablismu) w 2003 roku. Jest absolwentem Red Bull Music Academy 2001 w Dublinie.Mr Krime nieustannie wypuszcza kolejne mixtape’y. Do najbardziej znanych należą "Krime Story" i "Music For Night People" (wspólnie z Danielem Drumzem).
Na pierwszą płytę zawierającą autorskie utwory Mr Krime’a trzeba było jednak czekać aż do wiosny 2014. Epkę "Feel This Way" wydała oficyna U Know Me Records. 40-minutowa płyta brzmi funkowo, ale nowocześnie, a zarazem organicznie. Bardziej czuje się muzykiem niż didżejem.
Mr Krime tworzy także muzykę do spektakli teatralnych. Dzielił scenę z takimi artystami, jak Soul 2 Soul, Run DMC, DJ Qbert, Scratch Perverts, The X-Ecutioners, Goldie, DJ Vadim, Coldcut czy Afrikaa Baambaata. Współpracuje również z muzykami jazzowymi, m.in. Sławkiem Jaskułke, Jarosławem Śmietaną, Karimem Martusewiczem, Jorgosem Skoliasem i Agą Zaryan. Ponadto współpracuje z największym w Polsce specjalistą od skreczowania – DJ Epromem. Z Danielem Drumzem, wirtuozem fortepianowym Jimem Dunloopem, Patem Patentem i Admiralem DMC tworzy Mako Boko Crew. [za www.culture.pl]

soundcloud.com/mr-krime
www.mixcloud.com/MrKrime/
www.facebook.com/Mr.Krime